کد خبر : 194813
تاریخ انتشار : 14 آبان 1395 13:1
تعداد مشاهدات : 1115

برگزاری نشست خبری معاونت آموزش

نشست خبری با عنوان [شرایط پذیرش دانشجویان غیر ایرانی در دانشگاه سوره] امروز چهارشنبه ۱۲ آبان ماه با حضور معاونت آموزش واصحاب رسانه در محل دفتر این معاونت برگزار شد.
دکتر عطارزاده معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره در نشست خبری در محل دفتر این معاونت در خصوص جزئیات شرایط پذیرش و تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در این دانشگاه گفت: در سال 1391 نیز سوره توانست با اخذ مجوز از وزارت علوم تحقیقات و فناوری موفق به برگزاری دوره کارشناسی ارشد سینما و معماری اسلامی شده و پس از اخذ مجوزهای مربوط از سال 1392 شورای گسترش و برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم موافقت قطعی خود را با تبدیل نام مؤسسه آموزش عالی سوره به دانشگاه اعلام  کرد
وی افزود: در راستاي توسعه هويت بين المللي دانشگاه سوره و فراهم نمودن بستر مناسب براي ادامه تحصيل جوانان مستعد سايركشورها (با تاكيد بر كشورهاي همسايه و جهان اسلام) دانشگاه سوره به عنوان اولین دانشگاه غیرانتفاعی کشور اقدام به پذیرش و فراهم نمودن شرایط تحصیل دانشجویان غیر ایرانی در کلیه رشته های این دانشگاه کرده است.
وی با اشاره به این که در حال حاضر 10تا 15 دانشجوی غیر مقیم برای رشته های هنر به دانشگاه سوره معرفی شدند گفت: تحصيل در اين دانشگاه برای دانشجویان غیر ایرانی رايگان بوده و هيچگونه شهريه اي از دانشجو دريافت نمي شود.
معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه سوره پذیرش دانشجویان غیر مقیم را یکی از اهداف اصلی این دانشگاه دانست و گفت : یکی از مسائل مهم ارتباط با دیگر کشورها از جمله آلمان و ایتالیا است که دانشگاه سوره باید بتواند دانشجویان بورس خود را به خارج از کشور بفرستد و ارتباطات فرهنگی را گسترش دهد.
وی ادامه داد دانشجویان غیر مقیم ابتدا زبان فارسی را آموزش می بینند و با توجه به علاقه و تمایل شان رشته مورد نظر را انتخاب کرده و تحصیل می کنند.
    


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :