کد خبر : 197208
تاریخ انتشار : 19 آذر 1395 14:4
تعداد مشاهدات : 1263

نشست های تخصصی گروه نقاشی در هفته پژوهش

به مناسبت هفته پژوهش و با همکاری معاونت پژوهش و گروه نقاشی دانشگاه سوره، نشست های تخصصی «اقتصاد هنر در دوران معاصر»، «تاریخ اجتماعی هنر» و «شاهنامه ی محلی ایران» در روزهای ۱۴، ۱۵ و ۱۶ آذر ماه در محل دانشکده هنر دانشگاه سوره برگزار شد.

به مناسبت هفته پژوهش، گروه نقاشی دانشگاه سوره سلسله نشست های تخصصی مرتبط با حوزه نقاشی را برگزار کرد. در این راستا بنا بر اولویت های پژوهشی رشته نقاشی، سه سخنرانی توسط اساتید معتبر در حیطه های تخصصی برگزار شد.

در اولین جلسله از این سخنرانی ها خانم مریم افشار دانش آموخته کارشناسی ارشد در دو رشته هنر اسلامی و نگارگری ایرانی از دانشگاه SOAS انگلستان پیرامون آخرین رویکردهای آموزش نگارگری در دانشگاه های معتبر انگلستان صحبت کردند و ضمن معرفی شیوه های نوین در این عرصه به شناساندن و تحلیل یکی از شاهنامه های محلی ایران در عهد صفویان به نام شاهنامه استرآباد پرداختند.

در دومین روز از این سلسله سخنرانی ها دکتر حمید رضا ششجوانی دانش آموخته اقتصاد هنر و از صاحب نظران این حوزه به تحلیل جایگاه هنرمند در چرخه اقتصاد هنر جهان و ایران پرداختند. ایشان ضمن تبیین ساز و کارهای حاکم بر بازار مالی هنر، با توجه به نظریه نهادی هنر به آسیب شناسی اقتصاد هنر در ایران و همچنین ارائه راهکارهایی برای بهبود وضعیت این حوزه پرداختند.

در سومین جلسه سخنرانی، خانم دکتر هلیا دارابی در ارتباط با خوانش اثر هنری از دیدگاه تاریخ اجتماعی هنر صحبت کردند، ایشان ضمن توصیف و معرفی دیدگاه تاریخ اجتماعی هنر و ارائه آرای صاحب نظران این حوزه به مقایسه این رویکرد با دیدگاه های فرمالیستی در ارتباط با خوانش اثر هنری پرداختند.

لازم به ذکر است هر یک از این سخنرانی ها به همراه پرسش و پاسخ بود.

  

   


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :