کد خبر : 202293
تاریخ انتشار : 24 بهمن 1395 16:41
تعداد مشاهدات : 1807

فراخوان دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه

دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه به همت دانشجویان رشته سینما و با حمایت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه سوره و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران در دو بخش اصلی برگزار می گردد.
دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه به همت دانشجویان رشته سینما و با حمایت معاونت دانشجویی فرهنگی دانشگاه سوره و همکاری انجمن سینمای جوانان ایران در دو بخش اصلی برگزار می گردد.
-موضوعات جشنواره
1-بخش فیلمنامه کوتاه-موضوع آزاد
2-بخش فیلمنامه کوتاه اقتباسی-موضوع آزاد(با نگاه ویژه به ادبیات کهن ایران)
-جوایز بخش مسابقه
لوح تقدیر +تندیس جشنواره +جایزه نقدی +کمک هزینه ساخت فیلمنامه به فیلمنامه های اول و دوم و سوم منتخب هیات داوران در بخش اورجینال
لوح تقدیر+تندیس جشنواره+جایزه نقدی +کمک هزینه ساخت فیلمنامه به فیلمنامه های اول و دوم منتخب هیات داوران در بخش اقتباسی
-شرایط عمومی جشنواره
1-شرکت در جشنواره برای عموم آزاد است.
2-ضروری ست براساس متن ارسالی،قبلا فیلمی ساخته نشده باشد .
3-فیلمنامه ها باید با رعایت اصول حروف نگاری با فونت B Nazanin ، سایز14،فاصله خطوط 5/1وحداکثر در 20 صفحه به صورت فایل به آدرس سایت جشنواره Sayefestival.ir ارسال گردد.فیلمنامه هایی که فاقد مشخصات ذکر شده باشند حذف و از جشنواره خارج خواهند شد.
4-در هر دو بخش در صفحه ای جداگانه نام و نام خانوادگی صاحب اثر،نام فیلمنامه ارسالی و کد اختصاصی دریافتی از سایت جشنواره قید شود و در بخش اقتباسی باید مشخصات کامل منبع اقتباس(شامل عنوان،نوسینده،ناشر،سال انتشار)نیز درج شود.
5-نگارش خلاصه یک صفحه ای در صفحه ای جداگانه الزامی ست.
6-فیلمنامه های اقتباسی علاوه بر خلاصه یک صفحه ای فیلمنامه می بایست خلاصه یک صفحه ای از داستان منبع اقتباس نیز داشته باشند.
7-در صفحه اول فیلمنامه های ارسالی تنها باید نام فیلمنامه و کد اختصاصی دریافتی از سایت جشنواره قید شود.درج هر گونه نام و مشخصات صاحب اثر در فیلمنامه ارسالی موجب حذف و خروج آن از جشنواره خواهد شد.
-مقررات جشنواره
1-آثار ارسالی به جشنواره باید مطابق با موازین جمهوری اسلامی ایران باشند.
2-شرکت در جشنواره تنها از طریق تکمیل فرم ثبت نام و دریافت کداختصاصی از سایت جشنواره و ارسال آثار به سایت جشنواره امکان پذیر است.
3-متقاضیان شرکت در جشنواره تنها پس از اتمام مراحل ثبت نام در سایت،کداختصاصی دریافت خواهند کرد که به منزله کدشناسایی آنها در جشنواره نیز منظور می گردد.
4-به آثار برگزیده که بیش از یک نویسنده داشته باشند فقط یک جایزه تعلق خواهد گرفت.
5-هر شخص الزاما حداکثر دو اثر در هر دو بخش فیلمنامه اقتباسی و اورجینال می تواند جهت شرکت در جشنواره ارسال نماید.
6-فردی که فرم ثبت نام جشنواره را تکمیل و ارسال می کند به عنوان صاحب اثر شناخته می شود.مسئولیت پاسخگویی به هر گونه ادعای افراد حقیقی یا حقوقی در زمینه مالکیت اثر ارائه شده بر عهده ارسال کننده اثر است و جشنواره هیچ گونه مسئولیتی در این خصوص نخواهد پذیرفت.
7-تکمیل و ارسال فرم تقاضای شرکت در جشنواره به معنای قبول تمام مقررات جشنواره است و تصمیم نهایی در مورد نکاتی که در مقررات پیش بینی نشده باشد بر عهده ستاد برگزاری جشنواره خواهد بود.
8-هر اثر دریافتی در هر بخش توسط یک گروه سه نفره متشکل از هیئت انتخاب مورد مطالعه وارزیابی قرار گرفته و آثار راه یافته به بخش مسابقه به هیئت داوران عرضه خواهد شد.
9-دبیرخانه جشنواره هیچ گونه مسئولیتی در قبال فایل های ارسالی خراب برعهده نخواهدداشت.
-گاه شمار جشنواره
آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه:پایان وقت اداری 20اسفندماه1395
اعلام آثار پذیرفته شدگان در بخش مسابقه جشنواره:10اردیبهشت ماه 1396
زمان برگزاری جشنواره:16الی20اردیبهشت ماه 1396
آیین اختتامیه جشنواره:23اردیبهشت ماه1396
-نشانی دبیرخانه
تهران-خیابان آزادی –بین خیابان خوش جنوبی و آذربایجان_نبش کوچه کامیاران-پلاک 252-دانشگاه سوره –انتهای حیاط-طبقه دوم ساختمان دفتردانشکده هنر-دبیرخانه جشنواره سایه-کدپستی:1345633151
ساعات کاری دبیرخانه:13الی17روزهای شنبه تا چهارشنبه
تلفن تماس و ساعات پاسخگویی:09211227937-13الی17روزهای شنبه تا چهارشنبه
وبسایت جشنواره: sayefestival.ir
قابل ذکر است که دومین جشنواره ملی فیلمنامه نویسی سایه از تاریخ 16الی 20 اردیبهشت ماه 1396 به دبیری نوشین شاه وردی در دانشگاه سوره برگزار می گردد.نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :